admin
niedziela, 23 sierpnia 2009, 10:15

Rozmowa z prezesem Sparty Robertem Szokalukiem: „Chciałbym być nie tylko spokojny”

Robert Szokaluk: - Finanse to trudna sprawa. (foto: spartarejowiec.pl)

= Panie prezesie, za nami już dwa pierwsze spotkania. Jak pan oceni początek tego sezonu w wykonaniu Sparty?

= W porównaniu z poprzednim sezonem 08/09 gdzie przegraliśmy z Wisłą, Podlasiem i Chełmianką początek obecnego sezonu oceniam jako dobry. Mecz w Łukowie przegraliśmy po kuriozalnych bramkach, przeciwnik nawet nam bardzo nie zagroził. Mecz z „Roztoczem” miał już inny przebieg. Goście też zagrali już inaczej niż z „Chełmianką”. Z dokładną analizą poczekajmy do 5 kolejki wtedy już drużyny będą miały w nogach po kilka meczy, ograją się tez zawodnicy, którzy dołączyli do składów w ostatniej chwili mam tu na myśli wzmocnienia nie tylko u nas, ale i np. w „Starcie” i ‚Orlętach” gdzie jest kilku zawodników z za wschodniej granicy.


= Udało się panu pozyskać z Avii dwóch nowych graczy. Do składu wrócił Tomek Adamiec a z Siedliszcza przyszedł Kamil Kozioł. Czy to oznacza, że możemy być spokojni o utrzymanie?

= Grając trzeci sezon w IV lidze chciałbym być nie tylko spokojny, ale i pewny pozostania w tej lidze, przypomnę, że Kamil Kozioł grał w IV lidze w „Sparcie” w sezonie 1997/98 jako zawodnik pozyskany z BKS Lublin później po spadku nasze drogi się rozeszły. Pozyskani z „Avii” Boniecki – grał w Sparcie w pierwszym sezonie potem wrócił do ‚Avii” i występował w III lidze, podobnie Nowiński. Do drużyny powrócili inni zawodnicy którzy z powodzeniem występowali w IV lidze w sezonie 2007/2008 Kwiatkowski, Lasota, Chrzanowski – więc kadra jest.

= Gra w IV lidze to duże obciążenie finansowe dla Klubu. Jak pan oceni pod tym kątem sytuację Sparcie?

= Finanse to rzeczywiście trudna sprawa, ale w tak małej miejscowości jak Rejowiec trudno jest o sponsorów dlatego nasz budżet jest głownie oparty o dotację z miasta. To, że mamy środki pozwalające nam na grę w IV to przychylność władz – burmistrza i radnych Miasta – dla rozwoju sportu w różnych formach – oczywiście ze wskazaniem na piłkę nożną.

= Czy udało się porozumieć z cementownią i pozyskać ją jako sponsora?

= Cementownia zawsze była nam przychylna i wspierała klub raczej w formach jednorazowych dotacji lub zakupu sprzętu sportowego. Decyzje w sprawie sponsorowania obecnie zapadają w Ożarowie. Z pewnością cementownia w tym roku wspomoże klub jak bywało to w latach poprzednich.

= PZPN coraz większy nacisk kładzie na bezpieczeństwo w trakcie rozgrywania spotkań: monitoring, wydzielone sektory dla kibiców gości czy też ochrona w trakcie meczu. Czy to oznacza, że przyszłości możemy spodziewać się przebudowy stadionu?

= Kwestie bezpieczeństwa i wymogi z tym związane określają przepisy PZPN i precyzuje Regulamin rozgrywek IV ligi. Ponieważ mecze w Rejowcu nie są imprezą masową w świetle ustawy traktowane są jako zgromadzenie. Wymagane jest wówczas powiadomienie policji, jeżeli ci uznają, że mecz wymaga szczególnej ochrony lub zabezpieczenia informują nas o tym i stawiają wymagania. Na dzień dzisiejszy musimy mieć zgodnie z regulaminem 6-10 porządkowych. Przebudowa stadionu nie wchodzi w grę jedynie na koronie stadionu od strony wschodniej zostanie wydzielone miejsce dla kibiców drużyny przeciwnej. Jeżeli się uda to wykonamy to jeszcze w tym roku.

= Z „grą w piłkę” pożegnał się wieloletni zawodnik Sparty Roman Rossa. Jednak nie kończy on współpracy z Spartą. Czy może Pan powiedzieć, jaką rolę będzie pełnił w klubie?

= Wierzę, że Romek Rossa nie powiedział ostatniego słowa i w rejowieckiej piłce będzie jeszcze długo obecny. Ustaliłem z nim, że na razie z uwagi na pracę zawodową będzie nadal trenował trampkarzy.

= Mamy w tym sezonie mocną ligę. Kto według Pana może liczyć się w grze o awans do III ligi?

= Ta liga raczej nie jest mocna chyba raczej bardziej wyrównana. O awans moim zdaniem będą walczyć: Orlęta Łuków, „Start” Krasnystaw, ChKS „Chełmianka, „Unia” Bełżce i może jakiś „czarny koń” tej ligi.

= Dziękuję za rozmowę.

Źródło: spartarejowiec.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.