admin
wtorek, 18 sierpnia 2009, 23:23

Nowa drużyna na piłkarskiej mapie Lubelszczyzny

Daniel Ignatiuk - autor pierwszego gola dla najmłodszej drużyny w województwie lubelskim

Zaledwie przed kilkoma dniami informowaliśmy o końcu egzystencji znanego w naszym województwie klubu – Wawelu Wąwolnica, ale dziś śpieszymy z bardziej radosną nowiną. W nadchodzącym sezonie w chełmskiej A klasie wystąpi nowa drużyna – Bug Hanna.

Prezesem klubu została Grażyna Kowalik – wójt gminy Hanna, a pierwszym, historycznym trenerem – Andrzej Łągwa. Znany ze wzorowej pracy z młodzieżą szkoleniowiec, po nieudanej przygodzie z seniorską drużyną Włodawianki (zrezygnował po 2 tygodniach treningów ze względu na problemy z frekwencją) postanowił zapisać pierwsze karty historii klubu z nadbużanskiej wsi.

Czerwono-biało-niebiescy, bo takie są klubowe barwy Bugu, mają już za sobą pierwszy sparing. W ubiegłą niedzielę pokonali juniorów pobliskiej Włodawianki Włodawa 4:2, a
łupem bramkowym podzielili się Ignatiuk, Trochimiuk, Kowalik i Chomiczewski.

Godnym podkreślenia jest fakt, że drużynę stanowią gracze młodzi o średniej wieku nieznacznie przekraczającej 19 lat.

W pierwszej kolejce chełmskiej A-klasy Bug zmierzy się w spotkaniu wyjazdowym z Astrą Leśniowice (29 lub 30 sierpnia) natomiast tydzień później, po raz pierwszy zaprezentuje się w oficjalnym meczu przed własną publicznością podejmując rezerwy krasnostawskiego Startu.

źródło: dziennikwschodni / bughanna.futbolowo.pl / własne

KD


Komentarze do 'Nowa drużyna na piłkarskiej mapie Lubelszczyzny' (3)
 • radzyń13 lat temu Bezpośredni link

  w bialskopodlaskim związku też jest nowa drużyna

 • ludek13 lat temu Bezpośredni link

  Jak sie nazywa nowa drużyna?

 • radzyń13 lat temu Bezpośredni link

  KS „Młodzieżówka” Radzyń Podlaski

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.